Royal Teos Thermal Resort & Spa

Bölge: Ege Otelleri

Otel Tipi: İzmir Otelleri

Mevki: Sığacık

Denize Mesafe: 0

Havaalanına Mesafe: 60 km

Fiyat: Fiyat Sorunuz

İadesiz Alkolsüz Herşey Dahil 

En iyi fiyat garantisi 

Denize sıfır 

Muhafazakar Otel 

 

90.000 m² alanı ve 423 odası ile Royal Teos Thermal Resort Clinic & SPA İzmir’ in Seferihisar bölgesinde yer almaktadır. İlk “Yavaş Şehir” unvanına sahip bu şirin ilçe, korunmuş tarihi, kültürel yapıları, lüks yeşil alanları ile birlikte görkemli bir kıyı şeridine sahiptir. Bu mükemmel konumda lüks odaları, süitleri, villaları, genel mimarisi ve 5 yıldız konforu ile birleştiren Royal Teos misafirlerine huzurlu ve sakin bir tatil imkanı sunmaktadır.

Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa’nın deneyimli şeflerinin hazırlamış olduğu lezzetler ve tatlar ile kendinizi şımartın. İtalyan mutfağı, Uzak Doğu mutfağı, Osmanlı mutfağı, Meksika mutfağı ve balık mutfaklarını A la Carte servis ile deneyimleyin.

Litrede 20.000mg mineral içeren ve 56 derece kaynak çıkış sıcaklığına sahip şifalı sularımız birçok mineraller ve madensel tuzlar içermektedir. Kaplıca suyu da denilen Termal sularımız bedenen ve ruhsal olarak rahatlatıcı özelliği ile vücudunuzun adeta yenilenmesini sağlayarak, özellikle cilt rahatsızlıklarınızda, romatizmal hastalıklarınızda çok etkili bir tedavi sunmaktadır.

Kneipp tedavisinin yanı sıra Thalasso havuzu içinde bulunan jetler sayesinde Hydro masaj uygulaması ile deniz suyunun olumlu etkilerini vücudunuzda hissedeceksiniz. Isıtılmış deniz suyu vücudumuzda bulunan kan plazması gibi toplam 104 element ve mineral içerir. Bu element ve mineraller cildimiz tarafından emilerek cilt alt dokusunu uyararak dolaşımı düzenler, cildi güçlendirir ve nem kazandırarak canlandırır, romatizmal ve dermotolojik hastalıklar üzerinde olumlu etki sağlar ve kasları rahatlatarak yorgunluk ve stresi giderir.

Aktif ve eğlenceli bir tatil için birçok olanağı içinde barındıran Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa, zengin gündüz ve gece animasyon programları, eğlenceli şovları, diskosu ve çocuklara yönelik özel eğlence programları ile tatilinize ayrı renkler katacaktır. Otel içerisinde bulunan birçok spor ve eğlence aktivitesinin yanı sıra, çok yakında bulunan Teos limanı ve antik kenti gezilebilir, Sığacık’ta bulunan organik ve gece pazarlarından yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Otelimizin donanımlı salonları ve beraberinde teknik ekipmanları toplantılar, eğitim seminerleri, tanıtımlar ve çeşitli organizasyonlarınız için hizmetinize sunulmaktadır. İhtiyaç ve önerileriniz doğrultusunda planlanmış her türlü toplantı ve organizasyon talebiniz için otelimizin satış ofisi ile bağlantı kurunuz.

Tesis lokasyon bilgileri

Sığacık'ta konumlanmaktadır. Seferihisar 6 km, İzmir 30 km, Özdere 38 km, Selçuk 50 km, İzmir Havaalanı 55 km mesafededir.

Denize sıfır konumdadır.

Spa Merkezi;  Kadınlar için ayrı spa alanı bulunmaktadır. Masajlar karma spa merkezinde alınmaktadır. Kadınlar plajımız ayrı hizmet vermektedir.  6 yaş üzeri erkek çocuklar plaja ve spa alanına alınmamaktadır.

Karma plaj ve karma havuz bölgesi tüm misafirlerimizin kullanımına tahsis edilmiştir. Havuzlarda ve plajlarda 12 yaş üzeri kadın misafirlerimiz haşema, erkek misafirlerimiz diz hizası şort ile kullanım yapacaklardır.

Termal havuz ve kapalı havuz kullanım saatleri, Erkekler: 09:00 ile 13:00 arasındadır. Bayanlar: 14:00 ile 18:00 arasındadır.

Muhafazakar konseptte alkolsüz Herşey Dahil olarak hizmet vermektedir.

Konaklama Tipi: Alkolsüz Herşey Dahil

07:00-10:00 Kahvaltı  
13:00-17:00 Snack Servis
12:30-14:30 Öğle Yemeği 
14:00-18:00 Pastane/ücretli
18:30-21:00 Akşam Yemeği 
16:00-17:00 Beş Çayı/ücretsiz
10:00-00:00 Alt Lobi Bar 
24 Saat Lobi Bar 
10:00-18:00 Vitamin Bar 
10:00-22:00 Bowling Bar

Osmanlı Restaurant ve My Teos A'la Carte 19:00-21:30 saatlerinde hizmet vermektedir.

 

THALASSO HAVUZU

Kneipp tedavisinin yanı sıra Thalasso havuzu içinde bulunan jetler sayesinde Hydro masaj uygulaması ile deniz suyunun olumlu etkilerini vücudunuzda hissedeceksiniz. Isıtılmış deniz suyu vücudumuzda bulunan kan plazması gibi toplam 104 element ve mineral içerir. Bu element ve mineraller cildimiz tarafından emilerek cilt alt dokusunu uyararak dolaşımı düzenler, cildi güçlendirir ve nem kazandırarak canlandırır, romatizmal ve dermotolojik hastalıklar üzerinde olumlu etki sağlar ve kasları rahatlatarak yorgunluk ve stresi giderir.


KNEİPP TERAPİ

Sıcak ve soğuk yürüme havuzundan oluşan Kneipp banyosunda ayaklar sırasıyla ısıtılır ve soğutulur. Bu yürüyüşler sırasında kan dolaşım sistemi hızlanır. Kneipp terapi strese, gerginliğe bağlı baş ağrısına, sınırda hipertansiyon sorununa, diyabetlilere, romatizmal ağrılara da fayda sağlamaktadır.


YOSUN YÜZ VE VÜCUT BAKIMI

Toz halindeki yosun macun kıvamına getirilerek tüm vücuda veya bölgesel olarak uygulanır. ; vücudu toksin maddelerden arındırır, sıkılaştırır ve metabolizmayı uyarır. Su ve yağ birikiminin azaltılmasında yardımcı olur ve kuru ciltlerin nem kazanmasını sağlar. Deri ve dokular deniz yosunlarında çokça bulunan minerallerle ve vücudun gereksinim duyduğu elementlerle beslenir, etkili bir biçimde huzur ve rahatlama duygusunu arttırır. Soğuk olarak veya ısı battaniyesi ile kombine edilir.

TERMAL ÇAMUR MAĞARASI

Tarihsel olarak, çamur banyosu tedavisi kaplıcalarda artriti, romatizmayı ve cilt hastalıklarını hafifletmenin bir yolu olarak kullanılmıştır. Çamur mağarası ritüelini tepeden akan çamuru vücudunuza sürerek ve bedeni güneşte kuruttuktan sonra alacağınız duş ile tamamlayabilirsiniz. Bu şifalı çamur banyosu size hem eğlenceli bir aktivite sunacak hem de sağlığınıza sayısız faydalar sağlayacak.


TERMAL ÇAMUR BAKIMI

Çamur bakımı; vücuttaki toksinleri atarken cilde nem ve gerginlik sağlayan bakımda sizin için özel hazırlanan termal çamur kullanılır. Isı battaniyesi ve termal duş ile kombine edilir. Kas ve eklem ağrılarında düzelme sağlar.


Kadınlara özel spa ve plaj alanlarımızda size özel bir deneyim Royal Teos Thermal Clinic & Spa'da sizleri bekliyor.

IC Selam Beach

Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa içerisinde yer alan tamamen kadınlara özel aquapark, plaj ve havuz alanı vardır.

Kadınlara Özel Spa

Yeni açmış olduğumuz kadın spa alanında, sadece kadın misafirlerimize özel spa, hamam, termal havuz ve masaj odaları yer almaktadır.

Otel konforunda klinik tedavi hizmetlerimiz bulunur. Ruhunuzda ve bedeninizde şifayı hissedin.
 

Cilt Bakımı, Akupunktur, Elektroterapi, Fizik Tedavi, Hacamat, Kayropraktik, Masaj Hizmetleri, Ozon Sauna

Kış sezonunda 31.10.2022-31.03.2023 plaj hizmetleri kapalıdır.
 

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.