Kapadokya Turu / Perşembe Akşamı Hareket 2 Gece Otel Konaklaması

Tur Tipi: Yurtiçi Turlar

Temaları: Kültür Turları

Hareket: Perşembe

Yer: Otobüs ile

Tur Süresi: 2 Gece 3 Gün

Fiyat: 5.800,00 ₺

1.Gün: Gece Yolculuğu
*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 
*23:00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü
*23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yanı
 
2.Gün: İzmit - Düzce - Bolu - Ankara - Tuz Gölü – Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri – Nevşehir – Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri - Üç Güzeller 
*00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)
*00:30 Çayırova Mc Donald ` s Önü 
*01:15 İzmit Halkevi Durakları’ndan katılan misafirlerimizle gece yolculuğumuza başlıyoruz.  
Değerli misafirlerimiz, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara- Söğütözü * Armada alışveriş merkezi karşısı Ulusoy tesisleri önünden saat 05:30’da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü’nde vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası kahvaltımızı alıyoruz. (Ekstra) Aksaray üzerinden Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayı’nın oluşturduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Ortahisar’a götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben sonraki durağımız hayaller vadisi olarak da geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise Üç Güzeller olarak bilinen peribacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.
 
Önemli Not: Ihlara Vadisi ana giriş kapısının çalışmalardan dolayı kapalı olması halinde hava ve yol şartlarının müsaitliği doğrultusunda girişler Belisırma'dan ya da 1 No.lu girişten yapılıp vadi ziyareti gerçekleştirilecektir. Mümkün olmadığı durumlarda vadi girişindeki Selime Manastırı ziyaret edilecektir.
 
* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Keyfi Ala- Aydede Restaurant ya da Anka Restoran’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: İstanbul- Ankara- Göreme / 745 KM
* Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri, Şereflikoçhisar Ayrancı Dinlenme Tesisleri, Orhan Ağaçlı Tesisleri vb.
* Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00- 19.00
 
3.Gün: Balon Turu - Uçhisar Kalesi - Çavuşin Ören Yeri - Güvercinlik Vadisi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos - Onyx Taş Atölyesi - Türk Gecesi
Değerli misafirlerimiz; Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşarak balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz (Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir.
 
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi’nde olacak. Uçhisar Kalesi’ni de panoramik olarak görebileceğimiz fotoğraf molası ardından, yöresel ürünleri de bulabileceğiniz, özellikle sütte kavrulmuş kabak çekirdeği alabileceğiniz alışveriş molamızı yapıyoruz. Ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından serbest zamanda Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Çavuşin Ören yerine gidiyoruz. Sit alanı ilan edildikten sonra boşaltılan bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara taş evler ilginizi çekecek. Verilen fotoğraf molaları, yapılan anlatımlar ardından bu güzel kasabadan ayrılarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Türk gecesine katılmak için (Ekstra) lobide buluşuyoruz. (Gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)
 
* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Uranos Restaurant’ta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Kapadokya Bölge İçi / 45 km 
*Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00- 19.00
 
4.Gün Mustafa Paşa - Asmalı Konak - Deri Atölyesi - Hacı Bektaş-ı Veli Dergâhı ve Türbesi – Ankara – Bolu - Düzce - İzmit – İstanbul
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı eski bir Rum köyü olan Sinassos- Mustafapaşa olacak. Burada verilen serbest zamanda Eleni- Constantinus Kilises’ini Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapmış eski bir Rum konağını (Özel işletme olduğu için müsaitliğe göre ziyaret mümkündür. (Ekstra) görebilir, sokaklarda yürüyüş yapıp birbirinden ilginç yöresel taş işçiliğinin en güzel örneklerini fotoğraflayabilirsiniz. Mustafapaşa’dan ayrıldıktan sonra Kapadokya Bölgesi’nin ihracaat pazarında önemli bir yer edinmeye başlayan deri giyim ürünlerini kısa ve şık bir defile dahilinde görebileceğimiz fabrika satış mağazasına uğrayacağız.  Burada geçireceğimiz zamanın ardından Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine ulaşıyoruz. Burada Horasan Erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Bala üzerinden Ankara, Bolu istikametiyle dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka TatilBudur.com organizasyonunda buluşmak dileğiyle gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.
 
* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
* Güzergâh: Kapadokya Bölge İçi / 35 KM, Avanos – Hacıbektaş / 50 KM, Hacıbektaş – Ankara / 225 KM, Ankara – İstanbul / 677 KM
* Toplam Tur Mesafesi:1800 KM Ortalama
* Dinlenme Tesisleri: Can Kapadokya Tesisleri, Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri
* İstanbul'a Varış Saati: 23.30 – 00.30 (Yaklaşık)
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Tatilbudur.com Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Araç İçi Bardak Su
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.