Kurban Bayramı Özel Edirne Kıyıköy İğneada Turu / 1 Gece Otel Konaklaması

Tur Tipi: Yurtiçi Turlar

Temaları: Kurban Bayramı Turları

Hareket: 15 ve 23 haziran tarihleri arasında

Yer: Otobüs ile

Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün

Fiyat: 3.200,00 ₺

1.Gün:Edirne – Selimiye Camii – Arasta Çarşısı – Üç Şerefeli Camii – II.Beyazıd Külliyesi ve Sağlık Müzesi – Meriç Nehri – Lozan Anıtı - Karaağaç
Değerli misafirlerimiz
*07.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yan
*07.30 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü
*08.00 İncirli Ömür Plaza Önü
*08:30 Beylikdüzü Migros Karşısı önünden katılacak konuklarımız katılacak konuklarımız ile Tatilbudur.com  otobüsleri eşliğinde Edirne’ye hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan Edirne’deki gezimize ilk olarak kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii), Bedesten ve Mimar Sinan‘ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii (Restorasyonda olduğu için ziyarete açık olan bölümler gezilebilecektir.)  ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunlarından almak için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra  16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarih yoluyla bağlanan Karaağaç, Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezileri sonrasında kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ( ekstra ) ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste menü ya da alakart olarak alınacaktır. (Ekstra) 
Öğle Yemeği: Edirne'de Edirne Ciğeri veya Kasap Köfte menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dâhil değildir ( Ekstra )
Konaklama: Edirne Ramada - Edirne Park Otel - Edirne Şimşek Otel - Duvan Prestige Hotel – Hilly Otel – İğneada Parlak Resort Hotel,Kırklareli Royal Bilgiç Hotel,Lozengrand Hotel,Kaya Palas Otel,İğneada Longoz Otel - İğneada Parlak Otel vb.
Güzergah: İstanbul – Edirne / 230 KM
 
2.Gün:Dupnisa Mağarası – Limanköy – Beğendik Köyü -  İğneada – Kıyıköy  – Vize – Aya Nikola Manastırı
Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası ardından Dupnisa (İblisima) Mağarası’na varıyoruz. II. Jeolojik Zaman'a ait, yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuş mermerler içerisinde gelişen mağaralar, birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. İçinden nehir geçen, 3 km.den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle görüyoruz.  (Yarasaların kış uykusu döneminde mağaranın büyük bir kısmı ziyarete kapatılıyor.) Ardından Trakya'nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada ‘ya varıyoruz sahilini ve Longoz Ormanları hakkında bilgi alacağımız İğneada Ziyaretçi Merkezini ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğinde balık veya tavuk, et, köfte tabağı menüsünü alıyoruz. Limanköy'ü panoramik olarak gördükten sonra Bulgaristan sınırında yer alan Beğendik Köyüne yapacağımız küçük bir gezi sonrası Kıyıköy'e doğru hareket ediyoruz. Karadeniz kıyısındaki bu kasabanın etrafı ormanlarla çevrili olup Pabuçdere ve Kazandere dereleri de bu kasaba üzerinden Karadeniz’e dökülmektedir. Dileyen misafirlerimiz Pabuçdere üzerinde tekne turuna katılabilirler. (Ekstra) Yöre halkının geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılıktır. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı ziyaretini yaptıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatilbudur.com organizasyonunda buluşmak üzere sizler veda ediyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: İğneada'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste menü ya da alakart olarak alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Güzergah: Edirne – İğneada – Kıyıköy – Dupnisa Mağarası – İstanbul Dupnisa Mağarası / 455 KM
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Rehberlik Hizmetleri
* Tatilbudur.com Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Bardak Su
* Tatilbudur.Com Güvencesi
* 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 1 Gece 2 Gün olup 1 gece otel konaklamalıdır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda TatilBudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TatilBudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda TatilBudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dahildir.
 
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 
REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olurKüçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 
İKLİM ŞARTLARI
Trakya karasal iklimi; Marmara Bölgesi'nin Trakya bölümünde hüküm sürmektedir. Özellikle Edirne ve Kırklareli bu kışları soğuk olan karasal iklimin etki alanı içerisindedir. Anadolu'daki Karasal İklimden farklı olarak daha yağışlı olarak görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları çok soğuk ve kar yağışlıdır. Sınırları doğuda Kırklareli ilinin Karadeniz kıyılarından biraz içeride ve Büyükçekmece Gölü-Rumeli Feneri olup; güney sınırları da Enez Evreşe Şarköy çizgisidir. Trakya'da bu iklimin etkili olmadığı yerler: Demirköy, Vize ilçelerinin kıyı kesimleri, Enez ve Keşan ilçelerinin sahilleri, Eceabat ilçesinin tamamı, Gelibolu ilçesinin kuzeyi hariç tamamı, Şarköy ilçesinin güneyinde etkili olmamaktadır.
 
ÖĞLE YEMEKLERİ İÇİN TAVSİYE EDİLEN RESTAURANTLAR
1.Gün: Edirne Merkez Ciğerci veya Meriç Nehri Kenarı Lalezar Rest. Menü Fiyatları Geçerli
2.Gün: İğneada’da Serbest Öğlen Yemeği Menü Fiyatları Geçerli
 
ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
 
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
 
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
 
>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
MINIBUSLER: ( 16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
 
>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
>MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.